اصول رمزگذاری

رمزگذاری یک موضوع مهم در جهان از امنیت است. قبل از رفتن در این موضوع، مهم است که به افتراق بین امنیت کامپیوتر و امنیت شبکه. امنیت کامپیوتر به امنیت داده ها بر روی کامپیوتر از ویروس ها و هکرها در حالی که امنیت شبکه اشاره به تامین امنیت داده در حالی که سفر در لینک های شبکه اشاره دارد.

رمزگذاری یک بخش از امنیت شبکه است و آن را به پنهان کردن اطلاعات حساس اشاره در حالی که سفر در شبکه است. این کار به دلیل برخی از برنامه های مجاز به خواندن این داده ها که ممکن است حساس به با شماره کارت اعتباری و کلمه عبور فاش وجود دارد

دو نوع عمده از الگوریتم ها برای استفاده از رمزنگاری وجود دارد:. رمزنگاری متقارن و رمزنگاری نامتقارن. در رمزنگاری متقارن، داده ها با استفاده از یک کلید در فرستنده درهم و پس از آن است که در گیرنده استفاده از همان کلید پردازش شده است. بنابراین دو کلید مشابه برای داده می شود قابل خواندن هستند.

از سوی دیگر، رمزگذاری نامتقارن، نوع دیگر، با استفاده از دو کلید متفاوت در فرستنده و گیرنده به رمز در آوردن داده ها، یکی به نام کلید عمومی و از سوی دیگر کلید خصوصی نامیده می شود. کلید عمومی باید به هر کسی که می خواهد به ارتباط با افراد داشتن که کلید اما کلید خصوصی باید شناخته نخواهد شد، برای رمزگذاری برای موفق شناخته شده است.

هر یک از روشهای فوق استفاده می کند و مزایای آن است. رمزنگاری متقارن است در مورد انتقال داده معمول استفاده می شود اما مشکلات آن به دلیل یک موضوع گسترده به نام کلید اشتراک گذاری که در آن کلید باید بین فرستنده و گیرنده را در شیوه ای امن بدون افشای آن را به اشتراک گذاشته شود بوجود می آیند. اغلب پیدا کنیم که رمزگذاری کلید عمومی است در به اشتراک گذاری کلید مورد استفاده در حالی که رمزنگاری کلید متقارن استفاده می شود برای انتقال داده ها. بنابراین سیستم رمزگذاری کلی در دستگاه های مدرن می توانید از دو روش با هم استفاده کنید.

برخی از نمونه های رمزنگاری متقارن هستند DES و AES. آنها با استفاده از عملیات مشابه به انجام رمزنگاری. همه این عملیات ها در جایگزینی و تقلا است. این بدان معناست که برخی بایت با دیگر بایت با توجه به برخی از قوانین جایگزین شده است. همچنین بایت داده ها از مکان به مکان دیگر با توجه به قوانین از الگوریتم منتقل شده است.

در کلید عمومی، داده ها با توجه به عملیات ریاضی و تغییر و یا جایگزینی بایت های دیگر بایت نمی رمزگذاری شده است. در نتیجه آنها با استفاده از الگوریتم های کاملا متفاوت. نمونه هایی در مورد آنها الگوریتم RSA که با استفاده از کلید عمومی و خصوصی.

همانطور که قبلا گفته، رمزگذاری نامتقارن و متقارن در بسیاری از برنامه های کاربردی یکپارچه و هر یک برای هدف خود آن استفاده می شود. بنابراین هیچ کس از آنها abandoned.while متقارن برای رمزگذاری به طور منظم استفاده، پیدا کنیم که رمزگذاری نامتقارن برای به اشتراک گذاری کلیدی برای انتقال کلید بین فرستنده و گیرنده استفاده می شود.

لازم به ذکر است که هر یک الگوریتم دارای ویژگی های خاص خود را دارد که در عملیات درگیر در الگوریتم بستگی دارد. مهم ترین عامل است که تعیین می کند که الگوریتم قوی است که اندازه کلیدی است. در DES آن ۵۸ بیتی است در حالی که در AES آن ۱۲۸ بیت AES است قوی تر یا سخت تر به حمله است.


buy vpn

Source by Youssef Edward

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *