وب HTML5 سوکت به عنوان مثال

HTML5 سوکت وب تنهایی تنها انقلابی فن آوری های وب که ما می شناسیم. هدف از این پست برای توضیح آنچه تکنیک برای شبیه سازی سرور فشار تا به حال، تعریف سوکت وب HTML5، و سپس یک نمونه از نحوه استفاده از آن در برنامه HTML5 خود را استفاده شده است.

چه رای گیری است؟

تا به حال، وب یکی جهت بوده است. به عبارت دیگر، صفحات وب تنها می تواند یک درخواست به یک وب سرور، و نه چیز دیگر ارسال می کند. هنگامی که AJAX همراه در سال ۲۰۰۵ آمد، توسعه دهندگان وب را به سرعت تکنیک های به تصویب رسید برای شبیه سازی یک درخواست از سرور به مشتری شناخته شده به عنوان رای گیری است. دو نوع رای گیری، رای گیری رای گیری کوتاه و طولانی وجود دارد.

رای گیری کوتاه است با ساخت یک درخواست به وب سرور هر چند ثانیه یک بار به دیدن اگر اطلاعات تغییر کرده است اجرا شده است. اگر شده است، وب سرور با داده های جدید پاسخ خواهد داد. در غیر این صورت، آن را با یک پیام خالی پاسخ خواهد داد. اشکال این روش این است که هر دو مازاد درخواست سرور و سربار در استفاده از پردازنده بر روی وب سرور به طور مداوم چک کنید اگر به روز رسانی به داده ها ساخته شده است.

رای گیری طولانی است با ساخت اجرا یک درخواست به وب سرور و نگه داشتن اتصال باز تا زمانی که داده تغییر کرده است، که در آن نقطه وب سرور می فرستد یک پاسخ. اشکال این روش، مانند رای گیری کوتاه، این است که وب سرور هنوز به بررسی کنید که آیا داده های تغییر کرده است هر چند ثانیه یک بار، ایجاد یک سربار در استفاده از CPU.

چه وب سوکت HTML5 است.

این جایی است که رسانه ها وب HTML5 در آمده است. HTML5 خواهد بود که اولین خصوصیات HTML را به حمایت از سوکتهای وب سمت سرویس گیرنده. به عبارت دیگر، زمانی که تغییرات داده ها بر روی وب سرور، وب سرور می تواند یک درخواست به مشتری ارسال، حذف نیاز به رای گیری است.

به عنوان مثال HTML5 وب سوکت

مرحله ۱: ایجاد یک WebSocket در با یک URL معتبر

ایجاد یک اتصال به WebSocket جدید به سرور از WebSocket در finance.example.com

ور stockTickerWebSocket = جدید از WebSocket ( "WS: / /finance.example.com")؛

Note که WS: // و WSS: // پیشوند نشان می دهد به WebSocket و اتصال به WebSocket امن است. پورت پیش فرض برای WebSockets به ۸۱ است و پورت پیش فرض برای WebSocket در امن ۸۱۵٫ است

مرحله ۲: ضمیمه توابع جاوا اسکریپت مخاطبین

شنوندگان رویداد مرتبط که مسئولیت رسیدگی به هر مرحله از چرخه زندگی اتصال

stockTickerWebSocket.onopen تابع = (EVT) {

هشدار ( "اتصال سهام های اخیر باز …")؛stockTickerWebSocket.onmessage تابع = (EVT) {

هشدار ( "دریافت به روز رسانی های اخیر:" + evt.data)؛

stockTickerWebSocket.onclose تابع = (EVT) {

هشدار ( "اتصال بسته.")؛

مرحله ۳: ارسال و دریافت داده ها

برای ارسال پیام به سرور، به سادگی پاسخ روش postMessage در webocket با محتوای شما مایل به ارسال به سرور .

stockTickerWebSocket.postMessage ( "خرید: GOOG، ۱۰۰ @ ۲۰۰٫۲۵٫")؛

این خواهد این پیام را خرید به سرور ارسال هر پیام که از سرور خواهد شد به onmessage تحویل پاسخ به تماس در مرحله ۲ ثبت نام

مرحله ۴: قطع زمانی که انجام داده است

پس از اتمام، پاسخ از روش قطع () برای بستن اتصال به WebSocket از

stockTickerWebSocket.disconnect ( )؛

همانطور که در مثال بالا نشان داده شد، هیچ درخواست های HTTP از طرف مشتری به سرور برای بازیابی داده ها، به جای داده ها از سرور به مشتری رانده شد وجود دارد – که آن را در دسترس می شود

هنگامی که یک اتصال به WebSocket جدید مرورگر ایجاد شده است باز می شود یک اتصال HTTP به سرور اول و سپس با سرور مذاکره برای ارتقاء اتصال به یک اتصال به WebSocket اختصاص داده شده و مداوم است. این فرایند به طور اتوماتیک یک تونل از طریق به سرور – عبور از تمام عوامل شبکه (پروکسی، روتر، و فایروال) در وسط (بسیار بسیار شبیه به HTTPS ایجاد یک امن، اتصال endtoend)، حل مسائل متعدد است که تکنیک های مختلف برنامه نویسی دنباله دار مواجه می شوند. هنگامی که تاسیس WebSocket در یک کانال fullduplex بین کلاینت و سرور است.

مثال ارائه شده توسط http://www.indicthreads.com


buy vpn

Source by Eric D Rowell

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *